MATBAA

KARTVİZİT FİYATLARI

EL İLANI FİYATLARI

MAGNET FİYATLARI

FATURA FİYATLARI

SÜREKLİ FORM FATURA FİYATLARI

SÖZLEŞME ve SİPARİŞ FORMLARI FİYATLARI

ANTETLİ KAĞIT FİYATLARI

ANTETLİ DİPLOMAT ZARF FİYATLARI

BLOK NOT FİYATLARI

 

Bursa matbaa Matbaacılık mesleği ülkemizde tam olarak tanınmamaktadır. Bir çok kişi matbaacılık mesleğinin tarihi filimlerde gösterildiği gibi veya tarih kitaplarında Gutenberg ve İbrahim Müteferrika’dan bahsedilirken kurşun harfler kullanılarak icra edilen bir meslek olduğunu düşünmektedirler. Teknolojinin gelişmesi Bursa matbaa firmalarını da etkilemiş ve üretimde kullanılan makineler bilgisayar kontrollü hale gelmiştir.

Günlük hayatımıza dikkatlice baktığımızda yaşamımızın her aşamasında basılı ürünlerle karşılaştığımızı görürüz. Haberleri almak için okuduğumuz dergiler, gazeteler, plastik poşetler ve diş macunu tüpleri üzerindeki baskılar, romanlar, broşür ve kataloglar, karton ambalajlar, meşrubat ve konserve kutularının üzerindeki baskılar, cips poşetleri, her nevi ambalajın üzerine yapıştırılmış olan etiketler, kartvizitler, takvimler ve burada saymadığımız bir çok ürün Bursa matbaa firmalarında da üretilmektedir.

Son yıllarda Bursa ofset matbaalarının, matbaa ve reklam ajanslarının, Bursa matbaa firmalarının sayısının hızla arttığı gözlemlenmiştir.

Bir matbaanın üretim bölümleri temel olarak baskı öncesi, baskı ve baskı sonrası olarak tanımlanabilir. Bu bölümleri üretim planlama, kalite kontrol, satış – pazarlama gibi bölümler destekler.

Bursa Matbaa Baskı öncesi

Reklam ajansından dijital ortamda gelen tasarımların baskıya hazırlandığı bölümdür. Bu bölümde genellikle Macintosh bilgisayalar tercih edilmektedir. Reklam ajanslarında Adobe PhotoShop, Illustrator, Indesign, Quark Xpress, Corel Draw gibi programlarda hazırlanmış tasarımlar matbaaların baskı öncesi bölümlerinde yine aynı programlar kullanılarak açılır, üretime uygun hale getirilir ve renk düzeltmeleri yapılır. Daha sonra matbaanın teknolojisine göre manuel veya dijital olarak montaj işlemi gerçekleştirilir. Bundan sonra kalıp hazırlamak için iki yöntem kullanılır. Manuel yöntemde film çıkışlar alındıktan sonra yapılan montajlar kullanılarak veya dijital olarak hazırlanmış montajlardan direkt olarak kalıplar hazırlanır. Baskı kalıplarının hazırlanması işleminden sonra baskıya geçilir.

Bursa Matbaa Baskı Sonrası
Ürünler hangi baskı yöntemiyle basılırsa basılsın, yapılan baskıların hepsi ürünün özelliğine göre baskı sonrası işlemlere tabii tutulur. Örneğin kitapların içi ve kapakları basıldıktan sonra ciltleme işlemlerinden geçtikten sonra kitap haline gelir. Bu işlemler kırma katlama, harman ve kapak geçirmedir. Bir karton ambalaj baskısından sonra şekilli kesim, ayıklama ve yapıştırma işlemlerinden sonra karton kutu kullanılabilir hale gelebilir.

Bursa matbaa fiyatları ve Bursa matbaa fiyat listesi için bizlerle irtibata geçebilir Bursa ofset matbaa ve matbaa ve reklam ajansları hakkında bilgi alabilirsiniz. 0 545 306 66 16

Copyright © 2018 ALYA AJANS | Design by ThemesDNA.com
top